Святошинський ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг)
Team
Iurii Kygorodtsev, Kyrylo Tsuman, Liubov Titarenko, Arsenii Ivanov
Project
Інтер'єр, 480 м2.
Location
Україна, Київ
Date
2015
Проект інтер'єру ЦНАП – принципово новий підхід у створенні адміністративної будівлі на території України. Замість кабінетів із довгими чергами створено публічний open-space. Весь простір фойє і зони обслуговування пов'язано загальною перетікаючою оболонкою, яка починається з ажурної стіни фойє і переходить в динамічну стелю в основному залі прийому.
Всі елементи інтер'єру виконані за допомогою технологій обчислювального дизайну: облицювання стін декоративними фанерними панелями, вітражні скляні системи з застосуванням візерунків, виконаних методом піскоструйної обробки, облицювання стін скляними панелями з стилізованим малюнком, стелева інсталяція з фанерних ламелей, унікальні гіпсові елементи освітлення, індивідуальні шпалери для дитячої кімнати.
Архітектурні елементи були виконані за допомогою техніки унікальних розрізів з фанери, які складаються в єдину картину під час монтажу. Слід відзначити, що без використання обчислювального дизайну (широко відомого як параметричний) видача технічного завдання на порізку 210 аркушів фанери, де кожен елемент має різну конфігурацію, зайняла б не менше місяця наполегливої роботи цілої команди. У нашому випадку від ідеї до повного набору креслень знадобилося всього два тижні та один фахівець.
Схеми стіни в холі
Загальна довжина розрізу всіх елементів склала 3700 метрів, що означає безперервну роботу верстата протягом понад 10 днів. Потім кожна деталь пройшла довгий шлях ретельного шліфування, полірування, тонування та обробки олією протягом понад 50 робочих днів.
Схеми монтажу та траєкторії ламелей
Була приділена особлива увага освітленню. Офіс ЦНАПу виходить у внутрішній двір, тому зовнішнє вікно було виконане з нанесенням піскострую по криволінійних траєкторіях, які гармоніюють з стилістикою всього приміщення. Цей малюнок не заважав потраплянню сонячного світла у приміщення, але водночас створював м'яке, рівномірне освітлення.
Був створений окремий 3D-пазл, завдяки якому елементи на стелі надійно з'єднувались між собою, і для підвішування потрібно було лише два стандартних кріплення, що використовуються у підвісних стелях. Таким чином, загальна вартість комплексу суттєво знизилася завдяки використанню меншої кількості кріпильних елементів.
Схема кріплення (3д пазл) та загальна схема геометрії.
Щоб внести українську символіку в інтер'єр, ми створили стилізований герб України,
виготовлений методом 3D фрезерування на станку з ЧПУ. Найцікавіше в тому, що він виконаний зі звичайної фанери.
Ми просто зробили 3D-вибірку на ЧПУ, і завдяки шаровитості матеріалу отримали такий чудовий ефект.
Скляну перегородку між робочою зоною та вестибюлем також виконано з нанесенням піскострую по криволінійних траєкторіях, але з більш лаконічним малюнком.
Патерн для колон.
Скляне панно з зображенням Софії Київської виконане методом пікселізації у вигляді ромбів,
які повторюють загальний контекст використаного візерунку в інтер'єрі.
Дитяча кімната з ігровою консоллю та телевізором, щоб скоротати час очікування.
Фото з дня відкриття
Фото процесу будівництва та збірки конструкції.